Ekipage på Märsta-Sigtuna bk

Om du vill vara med på ekipagesidan skickar du in bild, ditt och hundens fullständiga namn och vad ni tävlar i till: corsamalla@hotmail.com
Man får självklart vara med på sidan även om man inte tävlar för tillfället!
Uppdateringar skickas till samma mail som ovan.

Agneta Färnefors
Hund:
Memorix Xolo "Xolo"

Tävlar:
Spår - Elitklass
Sök - Högre klass

Agneta Färnefors
Hund:

Imzedrift's Dixie

Tävlar:
Spår-Lägre klass

Angela Atzori
Hund:
Don´s Hiro "Hiro"

Tävlar:
.

Anna Wistedt
Hund:
Brukschampion i spår, korad Rapport´s Lego
"Lego"

DM-11 3:a Sök
DM-12 3:a Spår
DM-13 3:a spår

Tävlar:
Spår - Elitklass
Sök - Elitklass
Ldn I

Bim Vikström
Hund:

Elitestaff Naughty Nanny "Aria"

Tävlar:
 

Christina Crantz
Hund:
Sant Kreal Morning Star "Silwa"

Tävlar:
Ldn I

Emilia Hammer
Hund: Canovills Kira "Kira"

Tävlar:
Spår - Elitklass
Ldn III

Erik Alkert
Hund:

Bennaz FlirII "Veszlah"

Tävlar:
Hoppklass 1

Gunilla Edbom
Hund:

Länsmansgårdens Fame och Factory "Wille"

Tävlar:

Gunilla Fjäll Grönstedt
Hund:
Engelaiz Xolo "Xolo"

Tävlar:

Inger Lindqvist
Hund:

"Tootsie"

Tävlar:

Jenny  Ekström
Hund:

Baloo "Baloo"

Tävlar:
Spår - Appellklass

Jonna Nyberg
Hund:

KORAD LP1 LP2 Daleos Vinna  "Vinna"

Tävlar:
Spår - Elitklass
Ldn II

Katja Lindberg
Hund:

SAgCh RLD F Namatj Akka "Akka"

Tävlar:
Hoppklass 3               
Agilityklass 3

SM-Agility 2009 11:e placering
Kvalat in till SM-Agility 2011                          

Ldn I
Rallylydnad, Avancerad klass

Kia Roxberger
Hund:

"Zigge"

Tävlar:
Ldn I

Lena Andersson
Hund:

Wilse´s Julié "Julié"

Tävlar:
Spår - Lägre klass

Lina Persson
Hund:

Satchmo's Undra "Undra"

Tävlar:
Spår - Lägre klass
Ldn III

Margareta Wiksell
Hund:

Garpenborg´s Ånna "Ånna"

Tävlar:
Spår - Högre klass
Ldn I

Malin Grönberg
Hund:

RLD N RLD F LPII Björklundens Helgon Aquamarin Hope "Aqua"

Tävlar:
Ldn Elit
Rallylydnad, Avanceradklass

Margareta Wiksell
Hund:

Garpenborg´s Ånna "Ånna"

Tävlar:
Spår - Högre klass
Ldn I

Martin Nyqvist
Hund:

Deme Finezz Iver "Atlas"

Tävlar:
Spår - Lägre klass
Ldn II

Monica Valfridsson
Hund:

Nolstalgården's Milton "Mille "

Tävlar:

Nellie Berglund
Hund:

Hesiodos Elliot Di Bart "Enzo"

Tävlar:

Per Sellberg
Hund:

Carry on Bastini "Vitos"

Tävlar:                  
Hoppklass 1              
Agilityklass 1

Rolf Wuopio
Hund:

La Sirenita "Nessie"

Tävlar:
Hoppklass 1
Agilityklass 1

Siw Rüden
Hund:

Godkänd Försvarsmaktshund
Birkeland's Elina "Elina"

Tävlar:
Spår - Högre klass
Rapport - Högre klass
Bevakning - Elitklass
Ldn II

Sonja Singh
Hund:

Wild Tribe´s Pallaton "Pallaton"

Tävlar:

Stefan Larsson

Hund:
Morfar's Ella Energizer "Ella"

Tävlar:

Sylvia Brunke
Hund:

Rajfax Kindhearted Khleo of Ginza "Khleo"

Tävlar:

Therese LindblomHund:
Enduro´s Cax "Cax"

Tävlar:
Ldn I

Veronika Andersen
Hund:

Godkänd Räddningshund  
Valsjöhöjdens Scolia "Molly"

Tävlar:
Ldn 1

Annette Karlsson
Hund:
Yatsy Practical Joke "Jocke"

Tävlar:
Ldn II,
Rallylydnad Nybörjarklass

Anna Edbom
Hund:

Navalls Jay "Jay"

Tävlar:
Ldn Elit

Anita Ådvall
Hund:
MSBK:s Bästa Tävlingsekipage 2008
RLD N Olivetens Kaprice "Kaprice"

Tävlar:
Spår - Högre klass
Ldn III
Rallylydnad, Nybörjarklass

Anneli Jansson
Hund:
Tracemas Elvis Presley "Elvis"

Tävlar:
Ldn II

Catarina Sannergren
Hund:
Deminas Zelda "Zelda"

Tävlar:
Korad

Cecilia Harlin
Hund:

"Mynta"

Tävlar:
Ldn 2
SM-13 7:a Rallylydnad

Dan Movall
Hund:

Black Blossom Lady Hwita "Shiwa"

Tävlar:

Elisabeth Amrén-Svahn
Hund:

Qurare Ior "Ior"

Tävlar:
Spår - Lägre klass
Ldn III

Gunilla Fjäll Grönstedt
Hund:

Birkelands Hekla "Hekla"

Tävlar:
Ldn II
Spår-Lägre klass

Ingela Sandenskog
Hund:

Lp I LP II LP III SE LCH RLD N RLD F RLD A RLD M GK anlagsklass viltspår Lönnlövets Watt "Tea"

Tävlar:
Ldn Elit              
Rapport - Lägre klass
Rallylydnad, Mästarklass
Elitklass Tollingjaktprov

Jeanette Finnström
Hund:

Epoketts Just a piece of cake "Kelly"


Tävlar:
Hoppklass 1
Agilityklass 2

Johan Gustavsson
Hund:
Jebas Vodo "Bamse"

Tävlar:

Katarina Karlsson
Hund:

Chessex Black Silk Polo "Nemo"

Tävlar:
Hopklass 2
Agilityklass 1
Lydnad I
SVCh

Katja Lindberg
Hund:

SV-07 RLD F Sabrefield Secret Weapon "Esther"

Tävlar:
Hoppklass 3              
Agilityklass 3
Spår - Appellklass
Rallylydnad,
Avancerad klass

Kurt Molin
Hund:

Tassemarken´s Frost "Frost"

Tävlar:
Spår - Högre klass

Lena Andersson
Hund:

MSBK:s Bästa Bruksekipage 2008
MSBK´s Bästa Bruksekipage 2009      
Vänerbos Occra "Occra"

Tävlar:
Spår - Elitklass
Sök - Elitklass
Ldn I

Madelene Broberg
Hund:
Midgård Axxa"Axxa"

Tävlar:
Ldn Elit
Spår- Högre klass

Madelene Broberg
Hund:

Rapports Blizz

Tävlar: Spår lägre

Maria Lindberg
Hund:

Sture

Tävlar:
Agility 1
Hopp 1

Mikael Karlpers
Hund:

Aramis Atos "Atos"

Tävlar:

Monica Valfridsson
Hund:

Bewely´s Love is in the air "Mio"

Tävlar:
Hoppklass 1
Agilityklass 1

Nina Nyberg
Hund:

Enzo "Enzo"

Tävlar:
Hopklass 3
Agilityklass 3                     
Ldn III, LP 3
Godkänd assistanshund

Regina Priebe Andersson och Ingemar Andersson

Hund:

Viltspårschampion
Försvarsmaktens Darracq "Darracq"


Tävlar:
Viltspår

Siw Rudén
Hund:
Designerline Gemmas Minna "Minna"

Tävlar:
Spår högre klass

Sofia Lindblom
Hund:
Fjellalundas "Lalou"

Tävlar:

Stefan Larsson
Hund:

SVCh
Animal Companiet´s Hugo Cowboy "Hugo"

Tävlar:
Hoppklass 2
Agilityklass 1

Suzanne von Krusenstierna

Hund:

SE LCh, Gd Vh Ullbitens Madicken

Tävlar:
Lydnad- Elitklass
Spår- Lägre klass
Vallning

Sylvia Brunke
Hund:

Rajfax Kindhearted Khleo of Ginza "Khleo"

Tävlar:

Therese Lindblom
Hund:

Kampgårdens Selma "Selma"

Tävlar:
Spår - Lägre klass
Ldn I

Therese Wennström
Hund:

"Neo"

Tävlar:
Hoppklass 1
Agilityklass 2