Styrelsen för
Märsta-Sigtuna Brukshundklubb

Ordförande & distriktsombud:

Malin Grönberg               
076-170 46 23
corsamalla@hotmail.com

Har varit medlem i Märsta-Sigtuna BK sen ca 6 år tillbaka. Hon har en Portugisisk vattenhund som hon tävlar lydnad och rallylydnad med och en liten Border Collie-kille under upplärning. Är genom SBK utbildad till Allmänlydnadsinstruktör och Rallylydnadsinstruktör. Läs mer om henne på instruktörssidan.

Ordinarie ledamöt:

Ingela Sandenskog          
070-072 63 31
ingela_sandenskog@hotmail.com

Medlem sedan 2001.
Hon är Allmänlydnadsinstruktör, valpinstruktör och har gått både spår och rapport special via SBK. Hon är den som tar emot all post som skickas via mail på klubbens adress.
Hon har två tollare som hon tränar, jakt, lydnad och rally med. Läs mer om Ingela här.

Suppleant:

Josefine Bengtsson
jossan.bengtsson@hotmail.se

Revisorer:

Carina Veen Huis
070-4613873

Annelie Jansson

Vice Ordförande 

Josephine Veen Huis
073-384 19 91
josephine@veenhuis.se

Medlem av och till sen 2000 men är nu både Vice orförande och ansvarig för dragsektionen. När hon började i klubben var det som Hundungdom och då var det mest Agility, nu är det dragträning med en korthårig vorsthe.

Framöver kommer det att bli jakt och lydnad. Hon är Diplomerad Hundinstruktör från Hundens Hus.

Ordinarie ledamöt:

Anna Buckard
070 2952449 anna.buckard@telia.com

Har varit medlem till och från sedan 2009. Har en border collie som hon tränar i lydnad och vallning. Nyligen flyttade en hund till in till henne, en liten border collievalp. Tanken är att hon ska träna vallning, lydnad och eventuellt lite bruks med dem.

Suppleant:

Emelie af Ekenstam

Revisorssuppleanter:

Anette Karlsson

Kassör:

Gunilla Edbom
gunilla.edbom@peab.se

Har varit medlem sedan 1988. Hoppade över hundägandet 2006-2007  men det gick naturligtvis inte bra och då kom Wille, en toy pudel som en räddande ängel! Nu tränas det agility med honom.

Sekreterare:

Elsa Buckard
070-085 16 66
elsa.buckard@telia.com

Ordinarie ledamöt:

Ildiko Fredriksson
ildiko.pampuk@gmail.com

Valberedning

Sammankallande:
Ulrika Fanden
fanden.ulrika@gmail.com

Ledamöter:
Birgitta Kornberg
birgittakornberg@bredband2.com

Tobias Ledin
tobias.ledin@gmail.com

Webmaster

Malin Grönberg
corsamalla@hotmail.com

Elsa Buckard
elsa.buckard@telia.com